Γιορτή Χριστουγέννων

Σήμερα, 23 Δεκεμβρίου, πραγματοποιήθηκε η χριστουγεννιάτικη εκδήλωση στο σχολείο μας. Τη γιορτή διοργάνωσαν οι μαθητές της Α’ και Β’ δημοτικού με την παρουσία των μαθητών, των δασκάλων, των γονέων και του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων. Οι μαθητές συμμετείχαν σε θεατρικά δρώμενα και τραγούδησαν χριστουγεννιάτικα τραγούδια. Στο τέλος, μοιράστηκαν σε όλους εδέσματα και ο σύλλογος προσέφερε δωράκια στους μαθητές μας.

Στόλισμα Δέντρου

Σύμφωνα με το έθιμο τα παιδιά της ΣΤ στολίζουν κάθε χρόνο το δέντρο των Χριστουγέννων του σχολείου! Έτσι και φέτος η ΣΤ του σχολείου Παραβόλας στόλισε το δέντρο μας ! Τα παιδιά και η δασκάλα τους σας εύχονται καλές γιορτές και καλή χρονιά ! Υγεία  αγάπη  και ειρήνη στις καρδιές μας!

ΕΛΑΙΟΤΡΙΒΕΙΟ

Στα πλαίσια των ημερησίων σχολικών εκδρομών και εκμεταλλευόμενοι την περίοδο συγκομιδών ελαιών το σχολείο μας επισκέφτηκε το τοπικό Ελαιοτριβείο του κ. Χριστογιάννη, όπου έγινε ενημέρωση περί της διαδικασίας παραγωγής λαδιού και επίδειξη όλων των χώρων επεξεργασίας της ελιάς.